Jesteśmy gospodarstwem
rodzinnym pokoleniowym,
uprawą sadzonek zajmowali
się już nasi dziadkowie

Magnolie i krzewy ozdobne

Jedne z nielicznych i najciekawszych odmian drzew i krzewów OZDOBNYCH w naszym Gospodarstwie.

 • Magnolia Stellata,gwiaździsta-Magnolia Kwiaty pachnące, czysto białe, jak gwiazdki, szeroko otwarte, do 15cm średnicy.
  Magnolia gwiaździsta kwitnie najwcześniej ze wszystkich magnolii - zazwyczaj na początku kwietnia, przed rozwojem liści.
  Wyjątkowa ze względu na piękne i pachnące kwiaty, w barwie czystej bieli, osiągające średnicę do 10cm. Kwiaty bardzo urokliwe i pachnące. Szeroko otwarte przypominają gwiazdę, stąd wzięła się nazwa - magnolia gwiaździsta
 • Magnolia purpurowa Nigra-Magnolia liliflora Nigra Najciemniejsze rubinowo-czerwone pachnące kwiaty w kształcie kielicha.Jedna z najładniejszych magnolii o wyrazistych, ciemnych kwiatach.
  Pąki kwiatowe są prawie czarne, a rozwinięte kwiaty ciemnopurpurowe na zewnątrz i bardzo jasne wewnątrz. Kwiaty kielichowate, okazałe, około 13cm długości. Delikatnie pachną. Kwitnie bardzo obficie, później od innych magnolii, najczęściej w maju. Magnolia purpurowa Nigra często powtarza kwitnienie w lipcu.
 • Sosna kosodrzewina WINTER GOLD Bardzo efektowna, karłowa, krzaczasta forma kosodrzewiny o powolnym wzroście, osiągająca po 10 latach ok. 0,5 m wysokości przy 1 m średnicy.
  Wyróżnia się złocistym wybarwieniem igieł zimą.Igły latem jasnozielone, zimą złocistożółte, zebrane po dwie.
 • Wisteria - Glicynia liliowy deszcz Jest to jedno z najpiękniejszych pnączy, które podczas kwitnienia nie ma sobie równych. Pędy ma silne, wijące się prawo lub lewoskrętnie, osiągające nawet 10 m. wysokości. Wymaga bardzo silnych podpór. Liście nieparzystozłożone o całobrzegich listkach. Kwiaty rozwijają się na ubiegłorocznych, bocznych pędach i mają postać dużych gron o niebieskich, białych, jasnofioletowych barwach.
  Oferowana roślina jest szczepiona przez co kwitnie od razu!

 • Buk pospolity 'Purpurea Pendula Wolnorosnące, małe drzewo, o zwisającej, parasolowatej koronie. Dorasta do kilku metrów wys.i i szer. Liście ciemnoczerwone, jesienią przebarwiają się na kolor czerwonobrązowy. Stanowisko słoneczne. Preferuje gleby żyzne i świeże, o stałym poziomie wód gruntowych. Doskonałe drzewo do małych ogrodów, jako silny akcent kolorystyczny o malowniczym pokroju
 • Klon palmowy - Acer palmatum Należy do najpiękniejszych i najbardziej pożądanych roślin na świecie. Jego urodzie nie sposób się oprzeć.
  Klon palmowy charakteryzuje się bardzo dekoracyjnym ulistnieniem, przybierającym wachlarzykowatą formę. Bardzo zmienne, klapowane- z 5- 9 mocno wciętymi klapami, ostro zakończonymi. Liście osiągają długość do 10 cm, z wierzchu ciemnozielone i błyszczące, a od spodu jaśniejsze, nagie. W okresie jesiennym przebarwiają się na piękne, jaskrawe kolory- odcienie żółci i czerwieni.
 • Dereń kousa Milky Way Przepiękny krzew, który będzie rarytasem w naszym ogrodzie. Dorasta do 3-4 m wysokości i podobnej szerokości. Liście zielone, jesienią przebarwiają się na bordowo purpurowe kolor. Kwitnie bardzo obficie w maju i czerwcu. Kwiaty ogromne o średnicy ok 5 cm z białymi czteropłatkowymi przysadkami. Owoce jadalne, kuliste, czerwone, bardzo dekoracyjne. Swoim kształtem przypominają owoce malin i truskawek.
  Oferowana roślina jest szczepiona przez co kwitnie od razu!

Kontakt

Jarski

Gospodarstwo ogrodnicze
55-200 Marcinkowice
ul. Wiosenna 11

tel: 662 113 392
mail: krzaczek30@wp.pl

Sukces! Wiadomość została wysłana.
Błąd! Wiadomość nie została wysłana.